امروز: پنج‌شنبه 10 آذر 1401 16:18
Thursday 01 December 2022
1-Dec-2022 8-جمادی الاول-1444
آخرین اخبار
'پیشخوان'

آخرین اخبار

پر بازدیدترین اخبار

رشد ۵.۳ درصدی سرمایه‌گذاری مجوزهای صنعتی تا پایان مردادماه

تهران- واکاوی آمارهای رسمی منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از سرمایه‌گذاری حدود پنج هزار و ۲۱۵ هزار میلیارد ریالی برای صدور مجوزهای صنعتی از ابتدای امسال تا پایان مردادماه است؛ آماری که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۵.۳ درصدی نشان می‌دهد.

دیدبان شمال :

به گزارش از آمارهای یاد شده، در پنج ماهه نخست امسال ۹ هزار و ۱۷۹ فقره جواز تاسیس صنعتی در کشور صادر شد که ایجاد اشتغال ۲۴۴ هزار و ۷۲۹ نفری از آنها انتظار می‌رود.

بر اساس این گزارش، در مدت مذکور ۲ هزار و ۵۴۴ فقره پروانه بهره‌برداری ایجادی و توسعه‌ای با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۷۰۷ هزار و ۱۲۷ میلیارد ریالی و اشتغال ۴۸ هزار و ۸۹۵ نفری صادر شد.

رشد ۵.۳ درصدی سرمایه‌گذاری مجوزهای صنعتی تا پایان مردادماه

بررسی آمارهای پنج‌ماهه همچنین حاکی است: در این مدت ۳۶۱ فقره پروانه اکتشاف معدنی (رشد ۱.۴ درصدی)، ۱۸۳ فقره گواهی کشف (رشد ۶.۴ درصدی) و ۲۰۲ فقره پروانه بهره‌برداری معادن (رشد ۵.۸ درصدی) در کشور صادر شد.

اشتغال پروانه‌های صادره بهره‌برداری معادن در این مدت با رشد ۱۰۵.۵ درصدی در هم‌سنجی با پارسال سه هزار و ۷۱۵ نفر پیش‌بینی می‌شود.

همچنین هزینه عملیات اکتشاف تا پایان مردادماه به ۹۷۷ میلیارد ریال رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال حاکی از رشد ۲۰.۱ درصدی است./ایرنا

لینک کوتاه مطلب : http://didbanshomal.ir/?p=15083

آخرین اخبار

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار