امروز: یکشنبه 5 تیر 1401 04:04
Saturday 25 June 2022
26-Jun-2022 27-ذی القعده-1443
آخرین اخبار
'پیشخوان'

آخرین اخبار

پر بازدیدترین اخبار

مجلس به دنبال کنترل اجاره بهای مسکن است/پیش از آغاز فصل نقل و انتقالات قانون می‌نویسیم

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: سعی خواهیم کرد تا پیش از آغاز فصل نقل و انتقالات طرح ساماندهی اجاره مسکن را تبدیل به قانون کنیم.

دیدبان شمال :

اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به تصویب دو فوریت طرح ساماندهی اجاره بهای مسکن در مجلس، گفت: روز گذشته دو فوریت این طرح با رای خوبی در مجلس تصویب شد و  هفته آینده نیز کلیات و جزئیات این طرح در صحن علنی پارلمان بررسی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم سال‌ها در انتظار تصویب این قانون بودند، افزود: در طرحی که تدوین شده پیش‌بینی‌های خوبی برای کنترل اجاره بها صورت گرفته است و امیدواریم پیش از فصل نقل‌ و انتقالات مسکن در فصل تابستان طرحی که نمایندگان ارائه کرده‌اند به قانون تبدیل شود.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه امروز اجاره بها حدود 85 درصد هزینه های خانوار را به خود اختصاص می دهد، ادامه داد: اجاره مسکن موضوعی است که بسیاری از اقشار جامعه را درگیر خود کرده و موجب حاشیه نشینی خانواده های زیادی شده است که این موضوع باعث شده که مجلس به صورت ویژه و با فوریت به این موضوع ورود کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس  با تاکید براینکه افزایش اجاره بها میلیون ها خانواده را درگیر کرده و ما خانواده هایی را داریم که بعد از اجاره مسکن پولی برای ادامه زندگی ندارند، اظهار کرد: باید برای این موضوع  برنامه ریزی جدی داشته‌ باشیم که در همین راستا نمایندگان طرحی را تدوین و به دنبال تصویب آن در پارلمان هستند.

شاکری گفت: در این طرح  پیش بینی شده افرادی که در سامانه موضوع اجاره بها را ثبت کنند از مزایای تخفیف مالیاتی برخوردار می شوند و مالکینی که خارج از اصول افزایش اجاره داشته باشند مستوجب مجازات خواهند بود./تسنیم

لینک کوتاه مطلب : http://didbanshomal.ir/?p=11131

آخرین اخبار

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

موسيقي برگزيده

آخرین اخبار