امروز: پنج‌شنبه 10 آذر 1401 17:28
Thursday 01 December 2022
1-Dec-2022 8-جمادی الاول-1444
آخرین اخبار
'پیشخوان'

آخرین اخبار

پر بازدیدترین اخبار

ستاد اجرایی فرمان امام مازندران ۷هزار و ۷۰۰بسته لوازم برای دانش‌آموزان نیازمند تهیه‌کرد

ساری- معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مازندران گفت: این ستاد هفت هزار و ۷۰۰ بسته لوازم تحصیلی هفته جاری بین دانش آموزان نیازمند و محروم این استان توزیع می کند.

دیدبان شمال :

محمد آهنگران روز سه شنبه افزود : این ستاد از چهار سال قبل تهیه و تامین لوازم تحصیلی دانش آموزان نیازمند را آغاز کرد و امسال ارزش هر یک از این بسته های لوازم تحصیلی ۲۵۰ هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه هزینه تامین و تهیه این بسته های آموزشی توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پرداخت شد، ادامه داد : گروه های همکاری که با این بنیاد در ارتباط و همکاری هستند آنها را میان دانش آموزان نیازمند توزیع خواهند کرد.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مازندران یادآور شد : ۷۵۰ گروه از هیات های مذهبی، مراکز نیکوکاری، مراکز خیریه، سمن های دارای مجوز از سازمان های مرتبط  با این ستاد همکاری و در توزیع این بسته های تحصیلی مشارکت دارند.

به گفته وی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مازندران سالانه حدود هفت تا هشت هزار بسته تحصیلی میان دانش آموزان استان توزیع می کند.

آهنگران تعداد لوازم آموزشی و تحصیلی توزیع شده در مدت اجرای این طرح را تاکنون ۳۰ هزار بسته اعلام و اضافه کرد: هر ساله این بسته ها از طریق گروه همکاری به دست این دانش آموزان می رسد.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مازندران گفت : علاوه بر این، ستاد اجرایی فرمان امام در مازندران با برپایی ۲۲ غرفه “مشق احسان” از نیمه دوم شهریور امسال در شهرستان های استان توانست در مدت یک هفته کمک های مردمی خوبی برای تامین لوازم تحصیلی دانش آموزان نیازمند جمع آوری کند.

وی تصریح کرد: این کمک های مردمی جمع آوری شده برای خرید وسایل تحصیلی و نوشت افزار دانش آموزان هزینه خواهد شد.

بر اساس آمار موجود تعداد دانش آموزان و دانشجویان زیر پوشش کمیته امداد مازندران ۱۴ هزار نفر است. آموزش و پرورش مازندران سالانه میزبان حدود ۵۳۰ هزار دانش آموز بر سر کلاس های درس چهار هزار و ۹۰۰ مدرسه است./ایرنا

لینک کوتاه مطلب : http://didbanshomal.ir/?p=15077

آخرین اخبار

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار