امروز: سه‌شنبه 25 مرداد 1401 11:26
Tuesday 16 August 2022
16-Aug-2022 19-محرم-1444
آخرین اخبار
'پیشخوان'

آخرین اخبار

پر بازدیدترین اخبار

ساخت ۴ نفتکش ۱۱۳ هزار تنی برای مشتری خارجی/ تعمیرات اساسی سکوی نیمه شناور امیرکبیر در خزر

تهران- مدیرعامل صدرا با اشاره به ساخت چهار نفتکش ۱۱۳ هزار تنی توسط این شرکت برای کارفرمای خارجی، گفت: در حوزه شمال هم در حال مذاکره برای اورهال سکوی نیمه شناور ایران- امیرکبیر هستیم.

دیدبان شمال :

 «علی زارعی» در نشست خبری در حاشیه‌ بیست و ششمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از ساخت چهار نفتکش بزرگ ۱۱۳ هزار تنی توسط این شرکت برای مشتری خارجی خبر داد و افزود: یک فروند را تحویل دادیم، کشتی دوم تا ماه آینده تحویل داده می‌شود، ساخت کشتی سوم هم شروع شده و در مدت ۲ سال ساخته و تحویل داده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه از مجموع سکوهای پارس‌جنوبی به طور هم‌زمان عملیات طراحی، مهندسی، تامین کالا، ساخت، حمل، نصب و راه‌اندازی ۱۰ سکو توسط شرکت صدرا انجام شده است، ادامه‌داد: از این تعداد ۹ سکو تحویل موقت شده و یک سکوی باقی‌مانده نیز مربوط به فاز ۱۴ است که در مرحله تحویل است.

زارعی تاکید کرد: اگر شرایط دریا مساعد شود کارهای باقی‌مانده در دریا را تکمیل و پروژه را تحویل می‌دهیم.

به گفته وی، تعمیر و نگهداری ۱۸ سکوی ناحیه ۲ پارس‌جنوبی نیز توسط این شرکت انجام می‌شود.

مدیرعامل صدرا  با اشاره به اینکه قرارداد جاری دیگر تعمیرات خطوط لوله زیردریایی میدان گازی پارس‌جنوبی است، گفت: یکی از پروژه‌های ما تعمیر خط لوله ۳۲ اینچ سکوی فاز ۱۶ بود که در زمستان سال گذشته دچار حادثه شده بود که با بهترین کیفیت و در حداقل زمان انجام شد.

وی همچنین به پروژه جکت میدان «بلال» اشاره کرد و افزود: سال گذشته در مناقصه این پروژه برنده شدیم که اقدامات مربوط به آن در حال انجام است.

زارعی با اشاره به اینکه در حوزه شمال هم در حال مذاکره برای اورهال سکوی نیمه شناور ایران- امیرکبیر هستیم، خاطرنشان‌کرد: ما فناوری نیمه‌شناور در داخل کشور نداشتیم که در صدرا انجام شده و به‌منظور تعمیرات اساسی در حال رایزنی با کارفرما هستیم.

مدیرعامل شرکت صدرا تاکید کرد: انتظار این است که کافرمای ایرانی به همان شکل که کارفرمای خارجی به ما اعتماد کرده، اعتماد کنند و ساخت و تعمیرات شناورهایی را  که به دیگر کشورها واگذار می‌کنند، به ما نیز بسپارند.

شرکت صنعتی دریایی ایران (به‌اختصار صدرا) شرکت صنایع دریایی ایرانی است که در زمینه ارائه خدمات مهندسی، کشتی‌سازی، ساخت و نصب پایانه‌های نفتی و تأسیسات فراساحلی نفت‌وگاز، بندرگاه‌ها، حفاظت ساحلی و اسکله‌سازی فعالیت می‌کند./ایرنا

لینک کوتاه مطلب : http://didbanshomal.ir/?p=10953

آخرین اخبار

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

موسيقي برگزيده

آخرین اخبار