اگرعبوری برود ساری هم از دست خواهد رفت /آیا تفرقه -عبارت دیدبان شمال - اگرعبوری برود ساری هم از دست خواهد رفت /آیا تفرقه و جدایی کافی نیست؟
ساعت :
آیت الله طبرسی؛ نماینده ولی فقیه در مازندران:

اگرعبوری برود ساری هم از دست خواهد رفت /آیا تفرقه و جدایی کافی نیست؟

طبرسی
    -     کد خبر: 362
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱/۲۹|۱۱:۳۱
سرویس :
بنده از هرگونه همدلی و وحدتی حمایت می کنم و تا جایی که توان داشته باشم جلوی تفرقه و جدایی می ایستم.

دیدبان شمال:  آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری صبح دیروز در دیدار با برخی از بازاراین، فرهنگیان و شخصیت های اجتماعی شهر ساری  ضمن قدردانی از تلاش های فرهنگی و اجتماعی پاگرفته در مرکز استان، ادامه این روند را مایه افزایش شتاب توسعه ساری دانستند و گفتند: در گذشته اتفاقات تلخ فراوانی برای ساری رخ داده و این تنها محدود به یک دهه قبل نیست، بلکه ریشه در تاریخ 50 سال اخیر ساری دارد که تفرقه و انشقاق مانع پیشرفت ساری شد و فرصت ها را یکی پس از دیگری سوزاند.

ایشان در ادامه با درخواست از همه مسئولان شهری و شهرستانی ساری برای اتحاد افزودند: آیا تفرقه و جدایی کافی نیست؟ آیا وقت آن نرسیده که از منافع شخصی بگذریم و برای پیشرفت شهر و شهرستان ساری همدل و همراه شویم؟

نماینده ولی فقیه در مازندران افزودند: مشکلات ساری اگرچه ریشه های خارج از این شهر هم دارد اما بخش اعظم آن به دلیل رفتارهای خودمان است و آن تعصب کافی و لازم را برای این شهر نداریم و نمیتوانیم مشکلات را بین خودمان حل نمائیم و تا وقتی این مانع تاریخی برداشته نشود ساری به جایگاه واقعی اش نخواهد رسید.

آیت الله طبرسی با اشاره به سفارشات دینی فراوان در باب وحدت، همدلی را موهبتی الهی دانستند و افزودند: بنده از هرگونه همدلی و وحدتی حمایت می کنم و تا جایی که توان داشته باشم جلوی تفرقه و جدایی می ایستم.

ایشان با گلایه از برخی اختلاف ها در بین نمایندگان ساری از انقلاب تا کنون، ظرفیت نمایندگان شهر را بسیار بالا دانستند و اظهار داشتند: حیف این فرصت و ظرفیت نیست که با اختلاف از بین برود؟ حالا که شهرداری جوان و فعال بر سر کار است و فرماندار هم سابقه خوب و حسن تجربه دارد باید همه در کنار هم باشیم تا تحولات صورت گرفته در شهر در چند سال اخیر را تداوم دهیم.

امام جمعه ساری در ادامه بیان داشتند: در چند ماه اخیر برخی از انتقادهای بی رحمانه و غیرمنصفانه نسبت به شهرداری و شورای شهر روا داشته اند که به عقیده بنده اثر منفی دارد. بسیاری  شهادت می دهند شهرداری به موفقیت و محبوبیت عبوری نداشتیم و من همینجا هشدار می دهم  اگرعبوری برود ساری هم از دست خواهد رفت و نباید به جای نخبه پروری، نخبه سوزی کنیم.

ایشان در پایان با بیان اینکه بنده بدهکار و وابسته هیچ کسی نیستم و تنها دلم برای ساری می سوزد گفتند: من از همه مردم ساری، از علما، بازاریان، فرهنگیان، سیاسیون و فعالان اجتماعی میخواهم که به عرصه بیاییند و فعال شوند تا برگ تازه  کتاب توسعه ساری را باز کنیم و شاهد سرافرازی مرکزاستان باشیم، زیرا توسعه مرکز استان به نفع همه مازندران است.

در این نشست متنی از گلایه ها و خواسته های حاضران مطرح گردید و در پایان مقرر شد این جمع و این ملاقات ها گسترش یافته و تکرار شود./خبرشمال

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

آزادیان
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
بسیار عالی و قابل توجه نمایندگان و مسئ لین شهر که راهی جز راه وفاق و وحدت برای پیشبرد ساری را نپیمایند