یا زیر میز می زند یا پشت میز می نشیند!-عبارت دیدبان شمال - یا زیر میز می زند یا پشت میز می نشیند!
ساعت :
چرا احمدی نژاد علی رغم توصیه رهبری ثبت نام کرد؛

یا زیر میز می زند یا پشت میز می نشیند!

احمدی نژ‌اد
    -     کد خبر: 235
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱/۲۳|۲۰:۲۰
سرویس :
سوال اصلی این است که چرا او با اینکه توسط رهبری و برای جلوگیری از دوقطبی مضر برای ایران از حضور در عرصه انتخابات منع شده بود، در ماراتن قوه مجریه ثبت نام کرد؟

دیدبان شمال ـ گروه سیاسی: احمدی نژاد آمد. آمدنش اینبار او را نه در برابر هاشمی، خاتمی یا ناطق نوری که در برابر رهبری معظم انقلاب قرار داده است، چراکه وی علی رغم توصیه مشفقانه رهبری در انتخابات ثبت نام کرد.

بسیاری بعد از ثبت نام وی شوکه شدند. اما برخی از تحلیلگران اعلام کردند که کاملا چنین وضعیتی را پیش بینی می کردند. اما سوال اصلی این است که چرا او با اینکه توسط رهبری و برای جلوگیری از دوقطبی مضر برای ایران  از حضور در عرصه انتخابات منع شده بود، در ماراتن قوه مجریه ثبت نام کرد؟

در حال حاضر تحلیگران دو رویکرد اصلی دارند.

* گروه اول معتقدند احمدی نژاد توسط شورای نگهبان ردصلاحیت خواهد شد چراکه ثبت نام وی را ایستادن در برابر فرمایش رهبری انقلاب می دانند و حضور او برای این است که هزینه ردصلاحیت را برای نظام بالا ببرد تا به این بهانه بتواند «بقایی» را از فیلتر شورای نگهبان رد کند.

*گروه دیگری هستند که می گویند دلیلی برای ردصلاحیت احمدی نژاد وجود ندارد و از قضا نظام برای نشان دادن زمینه مساعد مردمسالاری وی را تائید صلاحیت خواهد کرد. که حامیان این نظر عموما هواداران جدی احمدی نژاد هستند.

 

اما در سرِ احمدی نژاد چه می گذرد. 4 دلیل اصلی را می توان برای ثبت نام او ذکر کرد:

1.می خواهد با عوض کردن زمین بازی و شلوغ کردن فضا تائید صلاحیت بقایی را بگیرد

2.قصد دارد با حضورش در صحنه و بیان اظهارات مختلف از رای روحانی بکاهد و به سبد رای یکی از نامزدهای نزدیک به خودش اضافه کند یا به زبانی دیگر بزند زیر میز!

3.هدف اصلی او از این ثبت نام گیچ کردن تحلیلگران است و می خواهد بگوید رهبری مرا از دوقطبی کردن منع کردند اما حالا که رقابت بین روحانی و رئیسی دوقطبی است چه اشکالی دارد من قطب سومش باشم.

4. اما دلیلی آخر که خیلی ها احتمالش را کمتر می دانند اما با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن احمدی نژاد اصلا بعید نیست، این است که او واقعا قصد حضور در صحنه را دارد و این بازی ها ربطی به بقایی و رحیم مشایی ندارد.

 

با همه این گمانه زنی ها باید صبر کرد تا مهلت ثبت نام به پایان برسد و ترکیب بندی های مختلف روشن شود، آنوقت می شود با دقت و صحت بیشتری به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نگریست!

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

ناصر
چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۹
کوتاه و جذاب بود. ولی به نفع بقایی می ره کنار