یک پیشنهاد برای افزایش کیفیت اورژانس جاده ای-عبارت دیدبان شمال - یک پیشنهاد برای افزایش کیفیت اورژانس جاده ای
ساعت :
دیدگاه/

یک پیشنهاد برای افزایش کیفیت اورژانس جاده ای

اورژانس جاده ای
    -     کد خبر: 22
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱/۱۳|۱۵:۵۹
سرویس :
پیشنهاد من این است که بخش خصوصی اورژانس های بین راهی راه اندازی کند.

دیدبان شمال:متاسفانه علی رغم همه زحماتی که کشیده می شود هنوز امکانات اورژانس بین جاده ای کشور بسیار ضعیف است. در اکثر جاده های کشور، مخصوصا جاده های طولانی بیابانی و صخره ای اگر کسی دچار مشکل شود نه هشدارها و تبلیغاتی برای نجات جان او توسط اطرافیان وجود دارد و نه پایگاه اورژانسی در آن نزدیکی موجود است.

بنابراین باید به امداد یا اورژانس هوایی متوسل شد که تعداد بالگردهایش شوخی است. وقتی به گیلان و مازندران سفر کردم به نظرم در این استان ها نباید این مشکل وجود می داشت، چراکه وسعت آنها و نزدیکی شهرهایشان به هم برای ایمنی مسافران یک حُسن است، اما متاسفانه در این استان ها نیز وضعیت امداد و اورژانس بین راهی چندان تعریفی ندارد، اگرچه بهتر از مناطق مرکزی و جنوب شرقی است اما حرفی برای گفتن ندارد.

پیشنهاد من این است که بخش خصوصی اورژانس های بین راهی راه اندازی کند که نیمی از هزینه آن توسط وزارت بهداشت و نیمی دیگر از طریق دریافت عوارض جاده ای تامین شود. در انگلستان از خیرین هم برای این کار استفاده کرده اند که خداراشکر زمینه کار خیر در ایران بسیار بالاست و مخصوصا در حوزه درمان همیشه شاهد حضور فعال خیرین عزیز بوده ایم. پس می شود یک سه مثلث را برای کاهش این مشکل درست کرد.

می خواستم این پیام را برای آدرس ایمیل دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و گیلان ارسال کنم که خوشبختانه از طریق دوست عزیزم آقای موسوی در سایت یددبان شمال موفق به بیان آن شدم.

در پایان امیدوارم با عوض شدن دولت ها هرگز سلامت مردم دستخوش بازی های سیاسی نشود.

کیومرث شفقی نژاد ـ تهران

دریافت شده از طریق ایمیل

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

نازی
یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱
انوقت بخش خصوصی این وسط چیکاره است؟؟ خب دولت خودش می سازه