برندگان و بازندگان جشن ۱۳ رجب در ساری-عبارت دیدبان شمال - برندگان و بازندگان جشن ۱۳ رجب در ساری
ساعت :
اتفاقی که همه معادلات را به نفع عبوری عوض کرد؛

برندگان و بازندگان جشن ۱۳ رجب در ساری

دیدبان شمال عبوری
    -     کد خبر: 212
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱/۲۳|۱۰:۱۹
سرویس :
نخستین پیروز این میدان، عبوری بود که یک شبه تمام تخریب ها و فشارها و سیاهنمایی ها را زیر پا گذاشت و به دولت نشان داد در این وانفسای قحطی تریبون و فشارهای مختلف این فرصت طلایی را در اختیار دولت قرار می دهد.

دیدبان شمال ـ علیرضا وفایی نژاد: در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و در حالی که منتقدان و مخالفان بی محابای دولت از هیچ حمله ای به حسن روحانی دریغ نمی کنند، مهدی عبوری شهردار ساری به مناسبت میلاد حضرت علی(ع) شرایطی را برای دولتمردان به وجود آورد که در برابر جمعیت ده ها هزار نفری مردم ساری حاضر شوند و از این تریبون بزرگ استفاده کنند.

بازی دیشب دو برنده اصلی و دو بازنده واقعی داشت. بی تردید نخستین پیروز این میدان، مهدی عبوری بود که یک شبه تمام تخریب ها و فشارها و سیاهنمایی ها را زیر پا گذاشت و به دولت حسن روحانی نشان داد در این وانفسای قحطی تریبون و فشارهای مختلف این فرصت طلایی را در اختیار دولت قرار داده و این یعنی همراهی و حمایت.

برنده دیگر جشن دیشب؛ دولت یازدهم بود که موفق شد در بهترین زمان ممکن و در شهری که بیشترین رای را به روحانی داده بار دیگر در برابر جمعیتی بسیار زیاد قرار گرفته و سخنان خود را در مقابل دوربین صداوسیما و عکاسان ده ها رسانه خبری مطرح کند.

برخلاف آنچه برخی در همین دولت سعی داشتند، نه تنها عبوری از دولت دور نشد و از چشم نیافتاد بلکه به چشمِ دوستی دستگیر و همراه به وی نگاه می شود که پشت سرش بدگویی شده اما واقعیتش چیز دیگری است.

این عملکرد مهم عبوری که حتما دستاوردهای اقتصادی و فرهنگی فراوانی برای ساری خواهد داشت در حالی رخ داد که صبح دیروز استاندار مازندران با ارائه آمارهای غلط در خصوص کشاورزان سرمازده، موجی از انتقادات رسانه ای را ایجاد کرد.

ربیع فلاح؛ که بسیاری حضور وی و معاونانش را اصلی ترین دلیل کاهش محبوبیت دولت در مازندران می دانند، پیشتر نیز به دلیل ارائه آمارهای نادرست و ناکامل به رئیس جمهور مورد پرسش افکار عمومی قرار گرفته بود.

عدم حضور استاندار و معاونینش همراه با وزیر ارشاد و رئیس دفتر رئیس جمهور در مراسم جشن شهرداری ساری به خوبی حال و احوال آنها را نشان می دهد زیرا می دانند هیچ کس دیگری جز عبوری توانایی بسیج مردمی برای حمایت از دولت را ندارد.

در شب میلاد حضرت علی و در شب حضور ده ها هزانفری مردم ، آنکه بیش از همه عزت یافت«مهدی عبوری» بود و کسانی که مورد پرسش قرار گرفتند کارگزاران این دولت در استان و شهرستان بودند که حتی از همراهی روسایشان در این مراسم خوددداری کردند و جای خالی آنها حسابی به چشم می آمد و این اتفاق نشان داد اظهارات مهدی عبوری درباره کسانی که ساری را وسیله کرده اند و اهدافشان شخصی و منفعت طلبانه است درست از آب دربیاید.

اما دو بازنده اصلی این مراسم کسانی نبودند جز استاندار مازندران و گروه های تندرو و اقتدارگرایان. استاندار مازندران با عدم حضور خود بیش از پیش از افکار عمومی ساروی ها فاصله گرفت و در دوران انتخابات هرگونه حمایت و سخنرانی استاندار مازندران برای مردم ساری نه تنها به نفع روحانی نیست، که به زیان اوست.

حالا بهترین مهره برای رای آوری دولت در ساری، «مهدی عبوری» است و همه این تغییرات یکشبه حاصل شد تا مصداق این مثال باشد که خداوند می تواند ناگهان ورق را برگرداند.

دومین بازنده بزرگ جشن دیشب و هم پیمانی صمیمی شهرداری ساری و دولت یازدهم، همان کسانی هستند که با ادعاهای انقلابی فراوان در میدان حاضرند اما زبانشان جز به توهین و تهمت نمی چرخد و هربار ادعا کرده اند شهردار ساری از چشم مردم افتاده ،با یک ندای عبوری همه سالن ها مملو از جمعیت می شود.

بدون تردید جشن دیشب حکم پرشی چند مرحله ای را برای شهرداری ساری داشت و در آستانه انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری، همه معادلات را به نفع عبوری عوض کرد.

برخورد بسیار خوب و صمیمی دکتر نهاوندیان و دکتر صالحی امیری و مهندس نریمان با عبوری نشان داد که رابطه شهردار ساری و دولت یازدهم وارد فاز جدیدی شده استو فازی که بیش از همه به سود مردم ساری و بیش از همه به زیان دشمنان ساری است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال