نهاوندیان: چه حضور باشکوهی بود/عبوری: اجازه ندهید -عبارت دیدبان شمال - نهاوندیان: چه حضور باشکوهی بود/عبوری: اجازه ندهید به انتقام گیران فضا داده شود
ساعت :
گزارش جشن ۱۳ رجب در ساری؛

نهاوندیان: چه حضور باشکوهی بود/عبوری: اجازه ندهید به انتقام گیران فضا داده شود

عبوری و نهاوندیان
    -     کد خبر: 196
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱/۲۳|۰۱:۲۲
سرویس :
تلاش مي كنيم بزودي پروژه احداث نيروگاه زباله سوزبه بهره برداري برسد اما از مردم عزيز دعوت مي كنم به پويش بزرگ «تپش» بپيونديد

دیدبان شمال ـ گروه جامعه: امشب ورزشگاه شهیدمتقی ساری به مناسبت میلاد باسعادت مولای متقیان علی (ع) میزبان ده ها هزارنفر از شهروندان ساروی بود.

به گزارش دیدبان شمال این جشن باشکوه با حضور دکتر نهاوندیان مسئول دفتر رئیس جمهمور، دکتر رضا صالحی امیری؛ وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی، دکتر یوسف نژاد؛ نماینده مردم ساری و شخصیت های ملی و استانی برگزار گردید و به نوعی آری بزرگ مردم ساری به دولتمردان یازدهم و عملکرد شهرداری ساری بود.

دکتر نهاوندیان که توقع چنین جشن باشکوهی را با این حضور گسترده نداشت، با تمجید از برپایی این جشن در گفتگویی کوتاه با خبرنگار دیدبان شمال با قدردانی از مردم ساری گفت: ساروی ها در حماسه سیاسی سال 92 و با رای خود به دولت تدبیروامید نشان دادند که به دنبال امیدآفرینی هستند و حضور امشب آنها در جشن باشکوه  میلاد حضرت علی و استقبال و لطف آنها به دولت نشان داد که این امید همچنان در بطن مردم این شهر و این استان جاری است.

رئیس دفتر رئیس جمهور زحمات شهرداری ساری در برپایی این مراسم را ستود و با بیان اینکه به همه دست اندرکاران خسته نباشید می گویم اظهار داشت: از شهردار جوان ساری متشکریم که زمینه چنین حضور گسترده ای را فراهم آورد.

نهاوندیان و مهدی عبوری سخنرانان اصلی این مراسم بودند.

عبوری در اظهاراتی کوتاه به موفقیت های شهرداری ساری و جریان عملگرایی اشاره کرد و با قدردانی از حمایت ها و تلاش شورای شهر چهارم دلیل اصلی موفقیت هیای شهرداری را همراهی و اعتماد عمومی مردم ساری عنوان کرد و گفت: اگر نبود حمایت شما امروز میدان شهرآشوب، میدان کارگر، پچارک بانوان،بوستان ملل، بوستان ولایت، زیرگذرها و کانال کشی ها و بسیاری از خدمات و موفقیت های دیگر دست نیافتنی بود.

شهردار ساری عملگرایی مصداق بارز فرمایشات رهبری دانست و گفت: شما مردم ساری شایسته خدمات بسیار بیشتری هستید و من قول می دهم مثل روز اول با همه توانم به شما خدمت کنم.

در ادامه مشروح سخنرانی مهدی عبوری شهردار ساری در این مراسم را به نقل از روابط عمومی شهرداری ساری می خوانید:

 

شهردار ساري با طرح اين پرسش كه چرا خادمان شما مردم در شهرداري و شوراي اسلامي شهراز عنوان عملگرايي استفاده مي كنند ، چرا عملگرايي بايد در دستور كار قرار گيرد، اظهار كرد: بارها مقام معظم رهبري فرمودند وظيفه اصلي كه بر دوش مديران است ايجاد اميدآفريني است.

 

وي با اشاره به اينكه عملگرايي با استمرارانجام پروژه‌هاي عمراني، خدماتي، فرهنگي و اجتماعي به دست مي‌آيد، افزود: بعضي‌ها فكر مي‌كنند اين اميدآفريني با جلسات، سخنراني، همايش‌هاي بيهوده به سرانجام مي‌رسد اما به نظر بنده اينطور نيست ، اميدآفريني يعني كار، تلاشو پي گيري  اجراي مستمر پروژه‌ها عمراني.

 

شهردار ساري، اضافه كرد: اگر اتفاقات ۵ ساله مديريت شهري مرور شود خواهيم ديد بودجه شهرداري ساري از سال ۹۱ كه ۷۹ ميليارد تومان بود در سال جاري به حدود ۶۰۰ ميليارد تومان رسيد.

 

اين مسؤول با بيان اينكه اين ارتقا بودجه شهرداري يعني همان حماسه اقتصادي كه مورد نظرمقام معظم رهبري قرار داد، گفت: اين افزايش ۷۵۰ درصدي بودجه فشارتحميلي  به مردم نسيت بلكه گرفتن حق و حقوق مردمي از دستگاه‌هاي اجرايي است كه تاكنون پرداخت نكرده بودند.

 

عبوري با اشاره به اينكه قريب به هزار ميليارد تومان براي اجراي پروژه شهري قرار داد بسته شد و شما آثار آن را مي‌بينيد، افزود:

در بحث آب گرفتگي‌ها شما بايد ببنيد، نمي‌خواهم از كوچه و پس كوچه‌هاي چمران، اتحاد، لساني و ۲۲ بهمن صحبت كنم مي‌خواهم از خيابان بلوار آزادي كه در مقابل همين عمارت شهرداري قرار دارد و آب جمع مي شد ، صحبت كنم.

وي تصريح كرد: بلوار فرح‌آباد با كوچكترين بارندگي دچار آبگرفتگي مي‌شد و مشكلات زيادي پيش مي‌آمد.

 

شهردار ساري با بيان اينكه از خيابان پيروزي، سلمان فارسي يا ۱۸ دي بگويم كه از آب گرفتكي در امان مي بود، از كجاي اين شهربگويم كه در زمان بارندگي ،از آبگرفتگي در امان بود.

 

اين مسؤول خاطرنشان كرد: اجراي قريب به ۴۰ كيلومتر كانال آب‌هاي سطحي با قرار داد ۱۵۰ ميليارد تومان مي‌خواهد معضلات اين بخش از شهر را بر طرف كند.

 

عبوري با بيان اينكه پرسنل شهرداري براي رفع آبگرفتگي شهر ساري در حال جهاد هستند، افزود: در بخش آسفالت طرح بتن‌ريزي در سال ۶۶ و ۶۷ از دستور كار شهرداري خارج شد يعني بعد از ۲۸ سال شهرداري به اين خيابان‌ها سرزده است.

 

وي به وجود خيابان‌هاي خاكي در شهر ساري اشاره كرد و ادامه داد: كيلومترها پياده‌رو سازي در خيابان‌هاي اصلي و فرعي صورت گرفت هر چند برخي مشكلات وجود دارد كه پرسنل فني براي جلب رضايت شهروندان بايد به رفع آن بپردازند.

 

شهردار ساري معضلات ترافيكي را بخش ديگري از مشكلات مردم ساري در مركز مازندران دانست و گفت: شهرداري با نظارت عاليه شوراي اسلامي شهر ساري براي اين موضوع اقدامات چشمگيري انجام داد كه با احداث خيابان‌هاي جديد، روگذر، زير گذر، ميادين و دوربرگردان‌هاي جديد اقدام به رفع اين مشكل در مركز مازندران شد.

 

اين مسؤول با بيان اينكه خاطرتان مي باشد كه  شهروندان  در خيابان امير مازندراني و كمربندي چگونه در ترافيك قرار مي‌گرفتند، تصريح كرد: بازگشايي ۳۰ متري خيابان شهيدان شمشيربند، ميان‌گذر شمالي بعد از ۴۰ سال، ميدان شهدا، ميان‌گذر فرهنگ به طالقاني از مواردي است كه در كاهش ترافيك تاثير داشت.

 

عبوري، به اتفاق موثر فاز اول ۳۰ متري مهيار به اندرخورا اشاره كرد و ادامه داد: مردم به عينه مي‌بينند و لمس مي‌كنند كه تعريض خيابان‌هاي پرتردد، مذهبي و تاريخي چگونه به درستي انجام شده است.

وي با اشاره به اينكه ترافيك پل ذغال‌چال تا پايان پل تجن ساعت‌ها به طول مي‌انجاميد با افتتاح پل سردار نوري اين معضل كاهش يافت، گفت: يادمان است در ترافيك بلوار كشاورز و كمربندي جنوي چگونه در ترافيك مي‌مانديم و با ساخت پل ۱۲۰ روزه شهيدان رضايي اين معضل حل شد.

 

شهردار ساري با بيان اينكه با احداث جهادي زيرگذر در ميدان فرح آباد آبگرفتگي و معضل ترافيكي حل شد، افزود: با بالا رفتن سطح مطالبات مردم ساري از شهرداري سبب شد تا طرح‌هاي عمراني به صورت جهادي اجرا شود

 

اين مسؤول ادامه داد: تا كي بايد در مركز شهر ساري راهبند وجود داشته باشد با احداث زيرگذر اتحاد و پل گردن اين راهبند جمع مي‌شود و مردم طعم آسايش را مي‌چشند.

 

عبوري با اشاره به اينكه در ايام ماههاي مبارك رجب و شعبان زير گذرهايي با نام شهيد كمالي در منطقه زغال چال و هولا مورد بهره برداري قرار مي‌گيرد، بيان كرد: همين احداث دوربرگردان‌ها به زعم برخي‌ها كاربزرگي نيست اما شما مردم شهر كه دقيقه‌ها پشت ترافيك مي‌مانديد بايد شهادت دهيد.

 

وي با بيان اينكه مردم ساري در خيابان‌ها منتسب به پيوندي، توكل و ميرزا زماني در پشت ترافيك قرار داشتند با ايجاد دوربرگردان داراب، ميدان شهيد فلاحي ايجاد شد اين ترافيك كاهش يافت، خاطرنشان كرد: براي من رضايت مردم مهم است .

 

شهردار ساري با اعلام اينكه در دو ماه آينده در بلوار كشاورز و امام رضا (ع) دوربرگردان استاندارد براي روان سازي معضل ترافيك ايجاد مي‌شود.

 

اين مسؤول به سبزه ميداني كه متعلق به قبل از انقلاب بود اشاره كرد و افزود: پارك مرحوم دامادي به دوران دفاع مقدس بر مي‌گردد و در اين مدت ۵ ساله ۱۵ پارك احداث شد كه به ۱۳ پارك موجود در ساري اضافه شد.

 

عبوري به احداث پارك مادر در شمال شهر و پارك اتحاد در جنوب شهر ساري اشاره كرد و گفت: بوستان ولايت در قلب شهر قرار است كه در ايام شادي ماه شعبان آب و جارو مي‌شود و ميزبان شما مردم غيور مي‌شود.

وي با بيان اينكه در اجراي فعاليت‌هاي عمراني پارك چشم‌نواز ملل در حاشيه روخانه تجن در كنار همه پارك‌هاي بزرگ با عزم مردم ساخته شد، تصريح كرد: بايد نويد پارك ويژه بانوان در كشور را به بانوان شهرم بدهم كه همكاران ما در شهرداري در حال تجهيز اين پارك هستند كه خدمات كامل اجتماعي و تفريحي به بانوان ارائه مي‌دهد.

 

شهردار ساري با اعلام اينكه مي خواهم از جراحي در قلب شهر با شما شهروندان سخن بگويم، بيان كرد: روزهاي اول ورود به شهرداري حتما يادتان هست تعريض محوطه امام زاده يحيي و بعد از آن عقب‌نشيني ميدان علامه ابن شهر آشوب ساروي در حال تبديل شدن به نگين و نمادي در ساري است

 

وی

با بيان اينكه احداث ميدان كارگر درتقاطع شهبند و امير مازندراني در ۱۱ ارديبهشت روز جهاني كارگر توسط كارگران اين شهر افتتاح مي‌شود، اظهار كرد: همه اينها بخشي از فعاليت‌هاي جريان بزرگ عملگرايي است كه مد نظرمقام معظم رهبري قرار دارد.

 

عبوري با تاكيد براينكه مردم ساري با مشكل و معضل بيكاري مواجه هستند، افزود: دغدغه مقام معظم رهبري بيكاري جوانان است و اين تا در "عملگرايي تا پيشرفت "يعني توليد و اشتغال مورد نظر ايشان.

 

وي با اشاره به اينكه مازندران بيشترين فارغ‌التحصيلان بيكار كشور را دارد، تصريح كرد: ما براي قصه پر غصه بيكاري در ساري برنامه داريم و مي‌توانيم اين معضل را با توسعه گردشگري حل كنيم.

 

شهردار ساري از نهاونديان و وزير ارشاد درخواست كرد تا سلام گرم مردم مركز مازندران را به رئيس جمهور برسانند، بيان داشت: حل معضل اشتغال در كشور و مازندران توسعه گردشگري است كه لازم است اين استان به عنوان قطب گردشگري اعلام شود.

 

اين مسؤول به احداث فاز دوم پارك ملل به مساحت يك هزار هكتار در سال جاري و احداث پارك جنگلي سكوتپه به وسعت يك هزار و ۲۰۰ هكتار اشاره كرد .

 

وي انگاه با طرح اين پرسش كه بسياري مي گويند تپش يعني چه گفت: تپش يعني تلاش براي ساماندهي زباله هاي شهر و طرح بزرگ تفكيك زباله از مبدا چرا كه جز از اين طريق نمي توان معضل بزرگ زباله را برطرف ساخت هرچند كه تلاش مي كنيم بزودي پروژه احداث نيروگاه زباله سوزبه بهره برداري برسد اما از مردم عزيز دعوت مي كنم به اين پويش بزرگ بپيونديد

 

شهردار ساري با بيان اينكه مردم در ۲۹ ارديبهشت ماه به پاي صندوق‌هاي راي مي‌روند و به ۱۰ نفر راي مي‌دهند، خاطرنشان كرد: راي براي يك نفر به عنوان رئيس جمهور و ۹ نفر براي اعضاي شوراي اسلامي شهر ساري است. اجازه ندهيم كسي از نام عبوري ،جريان عملگرايي و مهر و صفاي مردم سو استفاده كند.

 

اين مسؤول ادامه داد: هرچه راي و نظر مردم باشد براي من و امثال من محترم است البته اجازه

ندهيد به افرادي كه تنها به قصد انتقام‌گيري و به دست آوردن عمارت شهرداري  ونه منافع و مصالح مردم به انتخابات پيش‌رو چشم دوختند فضا داده شود.

 

عبوري به تاكيد بر اينكه بايد به افرادي كه طرح و برنامه براي پيشرفت شهر ساري دارند راي داده شود، اظهار كرد: تفكيك پسماند شهر و كاهش توليد زباله يعني برگشتن پول مردم براي توسعه، عمراني و آباداني اين شهر است.

 

وي افزود: ميلياردها تومان پول مردم به اشتباه به خاطر مسير طولاني مركز دفن زباله در چهاردانگه و عدم تفكيك آن هزينه مي‌شود.

 

شهردار ساري با بيان اينكه نيروگاه زباله سوز امسال قرار است به بهره‌ برداري برسد، گفت: قريب به ۱۲ سال مردم چهاردانگه مشكل دفن زباله را تحمل مي‌كنند مسؤوليت اين كار به عهده وزارت كشور و جهاد كشاورزي است .

 

اين مسؤول خاطرنشان كرد: كسي به جز اهالي شهر نمي‌تواند آينده شهر را رقم بزند، سرنوشت ما در دستان خودمان است بيايم سالم بي‌انديشيم، درست عمل كنيم، فارغ از قوم و قبيله اي انديشيدن  به فكر پيشرفت شهر باشيم.

 

عبوري با بيان اينكه در روزهاي آينده كانكس‌هاي براي تحويل پسماند در سطح شهر قرار مي گيرد، گفت: مردم بايد در اين رابطه همكاري لازم را داشته باشند

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال