یک میلیون نفرشب مسافر در مازندران اقامت داشتند-عبارت دیدبان شمال - یک میلیون نفرشب مسافر در مازندران اقامت داشتند
ساعت :

یک میلیون نفرشب مسافر در مازندران اقامت داشتند

وضعیت هوای مازندران
    -     کد خبر: 1394
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱/۱۸|۰۰:۱۰
سرویس :
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: یک میلیون و ۵۵۷ هزار و ۴۹۷ نفرشب مسافر سه روز گذشته در مازندران اقامت داشتند.

دیدبان شمال: بهروز کشاورز در آخرین روز از فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در جمع جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سه روز گذشته یک میلیون و 557 هزار و 497 نفرشب مسافر در مازندران اقامت داشتند.

وی ادامه داد: در این مدت 640 بازدید از واحدهای اقامتی، پذیرایی، دفاتر و صنوف مختلف عرضه مواد غذایی، مراکز بهداشتی درمانی و حمل و نقل انجام شد که 5 مورد تشویق و 10 مورد تذکر و اخطار کتبی داده شده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران تصریح کرد: 14،  15  و 16 فروردین ماه 37 هزار و 176 دستگاه خودرو به پارک‌های جنگلی مازندران وارد شده است.

این مسؤول با اشاره به جابه‌جایی 51 هزار و 236 دستگاه سرویس حمل و نقل برون و درون‌استانی در سه روز اخیر نوروز 97 اظهار کرد: از این طریق، 240 هزار و 620 مسافر جابه‌جا شدند.

کشاورز ادامه داد: میزان ورودی سواری از مبادی پنجگانه استان  چهار هزار و 269 دستگاه و میزان خروجی آن 5 هزار و 439 دستگاه است، همچنین ورودی اتوبوس از این طریق 562 و میزان خروجی آن نیز 656 دستگاه بوده است.

وی بیان کرد: 145 هزار و 20 نفر در سه روز اخیر از روستاهای استان بازدید کردند و تعداد گردشگران مقیم روستاها در این مدت نیز 209 هزار و 460 نفرشب گزارش شده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران تعداد زائران اماکن مذهبی و متبرکه در این سه را 110 هزار و 45 نفر اعلام کرد و افزود: سه کنسرت موسیقی و جنگ شادی در استان برپا شد.

این مسؤول ادامه داد: سه روز گذشته 67 نمایشگاه فرهنگی هنری و صنایع دستی در استان برگزار شد.

کشاورز با بیان اینکه 23 هزار و 375 نفر از موزه‌های استان بازدید کردند، گفت: 237 نفر از اماکن تاریخی فرهنگی استان بازدید کردند.

وی با اشاره به اینکه 3 هزار و 687 گشت انتظامی، راهور، پلیس راه و همیاران پلیس در انجام شد، افزود: 330 گشت کنترل نظارتی در استان‌ها و شهرستان‌ها انجام شده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اظهار کرد: سه روز اخیر 163 نفر با مراجعه به پایگاه‌های هلال احر به صورت سرپایی درمان شدند./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال