تاکید وزیرراه و شهرسازی براتصال بابل و آمل به راه -عبارت دیدبان شمال - تاکید وزیرراه و شهرسازی براتصال بابل و آمل به راه آهن سراسری / طرح ریلی کناره دریای مازندران باید در اولویت طرح های عمرانی قرار گیرد!
ساعت :
آیا این بار وزارت راه و شهرسازی به وعده اش عمل می کند؟

تاکید وزیرراه و شهرسازی براتصال بابل و آمل به راه آهن سراسری / طرح ریلی کناره دریای مازندران باید در اولویت طرح های عمرانی قرار گیرد!

راهی
    -     کد خبر: 1384
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۹|۱۰:۳۳
سرویس :
درصورت اجرای خط مذکور این شهرها با کمترین طول احداث به خط سراسری تهران - فیروزکوه- قائمشهر- ساری- گرگان به شبکه ریلی سراسری متصل خواهند شد. .
دیدبان شمال: به گفته حسین نیازآذری نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی ، دکترعباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نامه ای به معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه ارسال کرد و خواستار اتصال شهرهای بابل و آمل به راه آهن سراسری از طریق خط قائمشهر شد.
 
وزیر راه و شهرسازی این پیشنهاد را باهدف اضافه نمودن به طرح راه آهن رودهن ، لاریجان ،آمل ارائه داد. بر اساس این نامه وزارت راه و شهرسازی معتقد است طرح راه آهن  رودهن ، لاریجان و آمل بخاطر مشکلات فنی و اجرایی متعدد و هزینه های بسیار زیاد به عنوان یکی از پیچیده ترین طرح های حمل و نقل کشور نیاز به بازنگری دارد. 
 
حسین نیازآذری عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای دراین زمینه افزود: مکاتبات، جلسات و پیگیری های متعددی را برای اتصال شهرستان بابل به راه آهن سراسری با دولت و وزارت راه و شهرسازی داشته ام و امیدواریم وفق اولویت های قانون برنامه ششم توسعه این مطالبه توسعه گرایانه مردم منطقه مرکزی مازندران اجرایی شود. 
 
شایان ذکر است وزیرراه و شهرسازی اتصال راه آهن قائمشهر ، بابل و آمل بطول تقریبی "50 کیلومتر" که از لحاظ توپوگرافی در دشت قرار دارد و امکان اتصال به شبکه ریلی کناره ساری - رشت  دارد را دارای توجیه فنی و اقتصادی دانست  و افزود: پیشنهاد طرح قائمشهر_بابل‌و‌ آمل طرحی دارای هزینه ایی معقول و قابلیت اجرا در کوتاه مدت است. 
 
عباس_آخوندی درپایان این پیشنهاد اظهار داشت:
درصورت اجرای خط مذکور این شهرها با کمترین طول احداث به خط سراسری تهران - فیروزکوه- قائمشهر- ساری- گرگان به شبکه ریلی سراسری متصل خواهند شد.
 
🔺حسین نیازآذری رییس مجمع نمایندگان مازندران اجرای پیشنهاد وزیرراه و شهرسازی را موجب تحول ارتباطی در کریدور ریلی شمال کشور- جنوب دانست و افزود: 
این طرح زیربنایی در راستای اقتصاد مقاومتی می باشد و موجب تحول در اقتصاد استان مازندران خواهد شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال