فصل جدید همدلی در مازندران کلید خورد! / نماینده با-عبارت دیدبان شمال - فصل جدید همدلی در مازندران کلید خورد! / نماینده بابل از (عقده گشایی شهری دیگر) سخن گفت!
ساعت :
چشم استاندار روشن:

فصل جدید همدلی در مازندران کلید خورد! / نماینده بابل از (عقده گشایی شهری دیگر) سخن گفت!

نجف
    -     کد خبر: 1370
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۹/۲۹|۱۲:۴۵
سرویس :
چرا نماینده بابل صعود تیم خونه به خونه را به ماجرای اشتباه آموزش و پرورش ربط داد؟

دیدبان شمال: ظاهرا ماجرای اشتباه آموزش و پرورش در چاپ و توزیع نقشه های مربوط به کتاب جغرافیا و تعلیمات اجتماعی قرار نیست به این زودی ها فروکش کند. پس از واکنش طبیعی سیاسیون و افکار عمومی مرکز استان به خطای فاحش وزارت آموزش پرورش که قطعا هیچ ارتباطی با مردم شریف شهرستان بابل نداشته است و مسئولان در صدد اصلاح اشتباه از سوی وزارت آموزش و پرورش بوده اند، متاسفانه شاهد بیانیه عجیب نماینده بابل به بهانه صعود تیم خونه به خونه در جمع چهار تیم جام حذفی بودیم که در آن با اشاره غیر مستقیم به ماجرای نقشه مشکوک منتشر شده توسط وزارت آموزش و پرورش ، اقدام مردم و مسئولان ساری را "عقده گشایی" توصیف کرد. عبارت "شهری دیگر" قطعا اشاره به دزفول در خوزستان یا چابهار در سیستان و بلوچستان ندارد و هر کسی با خواندن این متن به راحتی ارتباط بین "عقده گشایی و دلهره این روزهای برخی بهانه جویان در شهری دیگر" را در می یابد. این بیانیه از آن جهت شگفت آور است که روی سخن افکار عمومی ساری نه مردم بابل که مسئولان وزارت آموزش و پرورش بوده اند که در عین بی تدبیری نقشه ای مجعول و غیر واقعی را برای آموزش دادن به دانش آموزان این سرزمین منتشر کردند و طبیعتا باید اصلاح می شد. اینکه چرا و به چه علت نماینده مردم شریف شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی با ربط دادن صعود تیم خونه به خونه به ماجرای اشتباه آموزش و پرورش سعی در تهییج افکار عمومی دارد شاید به عملکرد این روزهای وی بر می گردد که انتقاداتی را در سطح شهرستان بابل به همراه داشته است و نجفی تلاش کرده است از این راه مقداری از موج انقادها بکاهد. اما این بیانیه با هر نیتی که صادر شده باشد به طور حتم نتایج مثبتی برای مازندران به همراه نخواهد داشت و کار اسلامی استاندار اصفهانی مازندران را سخت خواهد کرد. همه واکنش های نمایندگان ساری در مجلس در مورد خطای آموزش و پرورش در دسترس عموم قرار دارد. در هیچ کدام از این عکس العمل ها اشاره ای نه به مردم بابل و نه به مسئولان بابل نشده است و روی سخن با مدیران و معاونان آموزش و پروش بود. نجفی باید در نظر داشته باشد که اگر این اقدام "خطا" و "اشتباه" نبود، قطعا وزیر آموزش و پرورش با قید فوریت خواستار رسیدگی و پاسخگویی زیر مجموعه خود در این باره نمی شد. بنابراین از لحاظ اداری و سازمانی وی شاهد اشتباه نیروهای تحت امر خود بود که دستور رسیدگی فوری داده است. به نظر می رسد که نجفی با این بیانیه قدم در راهی گذاشته است که سرانجام آن مشخص نیست و بی تردید مازندران را از مسیر توسعه دورتر و دورتر خواهد کرد. آنهم با بیانیه ای که شاید آنقدر هم لازم نبود و در همین نزدیکی ها تیم های مختلفی از مازندران از جمله شموشک نوشهر، نساجی قائم شهر و دو سال پیش هم تیم های نوژن ساری و صنعت ساری ، رسیدن به چنین مرحله از جام حذفی را تجربه کردند.

متن کامل بیانیه نجفی به شرح زیر است:

 

فوتبال سفیر خوبی برای فریاد فقدان زیرساخت در این شهر است/ علی‌رغم عقب‌نگه‌داشته شدن، بابل چنان ابهتی دارد که باعث عقده‌گشایی بهانه‌جویان شهری دیگر شده است

 

تبریک به شهری که داشته‌هایش به اندازه لیاقت مردمانش نیست!

تبریک به جوانانی که اندک دلخوشی‌شان همین فوتبال است و البته با نداشتن استادیومی شایسته!

تبریک به شهری که شاید فوتبال بتواند سفیر خوبی برای فریاد فقدان امكانات و زيرساخت‌هايش باشد!

 

تصاویر این بازی و آن‌همه هیجان چه دیدنی بود.

آن روز، روز شادی مردم این شهر بود و روز شرمندگی در مقابل همه کسانی که پشت در ورزشگاه ماندند.

شرمنده همه کسانی که مجبور بودند لذت فوتبال را از پشت فنس به نظاره بنشیند.

شرمنده همه کمبودها و همه کاستی‌ها! و افسوس از اينكه زمانی تغيير رويكردِ روزمرگی را با همه دشواری‌هايش آغاز كرديم كه دولت در تامين هزينه‌های جاری خود با مشكلات زيادی مواجه است!

براستی، چرا و چگونه سال‌ها روزمرگی، اين شهرستان بزرگ را از مدار توسعه عقب نگهداشته است؟

شهرستانی كه علی‌رغم عقب‌نگهداشته شدن،همچنان از چنان هيبت و ابهتی برخوردار است كه عقده‌گشايی و دلهره‌ی اين روزهای برخی بهانه‌جويان در شهری ديگر را موجب شده است.

 

با اميد درخشش بيش از پيش جوانان ورزشكار بابل

 

علی نجفی

نماینده مردم شریف بابل در مجلس شورای اسلامی

 

سه‌شنبه، ۲۸ آذر ۹۶   

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

ناشناس
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
درود بر دکتر نجفی