خباز؛ نان (انتقال آب خزر به سمنان) را همچنان در ت-عبارت دیدبان شمال - خباز؛ نان (انتقال آب خزر به سمنان) را همچنان در تنور نگه داشته است! / آیا دولت مصالح همولایتی های رئیس جمهور را به مصالح ملی ارجح می داند؟
ساعت :
روحانی،محیط زیست کشور را فدای تعداد اندکی از ساکنان سمنان نکند:

خباز؛ نان (انتقال آب خزر به سمنان) را همچنان در تنور نگه داشته است! / آیا دولت مصالح همولایتی های رئیس جمهور را به مصالح ملی ارجح می داند؟

خباز
    -     کد خبر: 1365
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۹/۱۸|۱۳:۵۶
سرویس :
انشاالله استاندار جدید مازندران،آینده نسل های شمال و حتی سرنوشت ایران را برای چند صباحی بیشتر نشستن بر کرسی استانداری ، از ترس رئیس جمهور سمنانی، فدا نکند...

دیدبان شمال: با پائین کشیده شدن تب انتخاب استانداران جدید که همزمان با زلزله مناطق مختلف کشور شد، ظاهرا استاندارانی که زیر پایشان را محکم نمیبینند دست به کار شدند تا از این فرصت بادآورده در راستای تغییر ذهنیت مردم حوزه مسئولیت خود تلاش کنند. یکی از این استانداران که تا پای برکناری هم پیش رفت ،"خباز" استاندار استان کم جمعیت سمنان است که هرازگاهی با سوژه انتقال آب خزر به سمنان خبرساز می شود. ظاهرا خباز متوجه شده است که نان انتقال آب خزر برای او آورده مناسبی دارد و به همین دلیل آن را در تنور تبلیغات خود نگه داشته است. در آنسوی میدان نمایندگان و برخی از مسئولان مازندرانی با قاطیت از لغو طرح انتقال آب خزر سخن می گویند و از عدم تصویب این طرح در مجلس به دلیل تبعات زیست محیطی آن دفاع می کنند. طرحی که در زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد و در سکوت محض طاهایی استاندار وقت مازندران و معاونان کم تجربه اما پر ادعای  وی، تا مرحله بیل و کلنگ زنی نمایشی هم پیش رفت. جدای از تایید و تکذیب ها باید دید که آیا دولتی که خود را تدبیر و امید نامیده است، منافع و مصالح بیش از ده میلیون نفر از ساکنان حوزه خزر را فدای چند ده هزار نفر از هم ولایتی های رئیس جمهور خواهد کرد یا بنا بر ادله عقلی و منطقی چنین طرح بی فایده و پرخطری را از دستور کار خارج خواهند کرد. آنطور که از شواهد پیداست، استاندار سمنان بیشتر جنبه تبلیغاتی مسئله را در نظر دارد و تا چنین طرحی به مرحله اجرا برسد قطعا با فراز و فرودهای بسیاری همراه خواهد بود. تنها نکته ای که می تواند عدم اجرای این طرح خسارت بار را با مشکل مواجه کند، فشاربرخی از پیمانکاران دولتی و خصولتی ذی نفوذ در حوزه ساخت و ساز است که برای خروج از بحران مالی و ورشکستگی، دولت را مجبور به هزینه تراشی نمایند. در این مورد همه نمایندگان شمال و به ویژه استاندار مازندران باید هوشیار باشند. مخصوصا استاندار تازه بر مسند نشسته مازندران که ادعای زیست محیطی هم دارد، تا خدای نکرده آینده نسل های شمال و حتی سرنوشت ایران را برای چند صباحی بیشتر نشستن بر کرسی استانداری ، از ترس رئیس جمهور سمنانی، فدای برخی از منافع گذرا نکند. 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال