افزایش حضور سفرای کشورهای خارجی در مازندران-عبارت دیدبان شمال - افزایش حضور سفرای کشورهای خارجی در مازندران
ساعت :
معاون استاندار مازندران خبرداد

افزایش حضور سفرای کشورهای خارجی در مازندران

...
    -     کد خبر: 1361
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۲۷|۱۶:۱۱
سرویس :
معاون امور هماهنگی و اقتصادی استانداری مازندران گفت: زمینه افزایش حضور سفرای کشورهای خارجی در مازندران فراهم می شود.

دیدبان شمال: حسن خیریان پور در نشست فعالان اقتصادی مازندران به سفیر کره جنوبی در تهران با بیان اینکه مجموعه مدیریتی استان در نظر دارد برای فعال سازی دیپلماسی اقتصادی استان سفرای برخی از کشورها را به مازندران دعوت کند، اظهار کرد: در نظر داریم با دعوت از سفرای کشورهای هدف و بازدید از ظرفیت های اقتصادی استان زمینه را برای تقویت فعالیت های اقتصادی ایجاد کنیم.

وی ظرفیت های اقتصادی مازندران را در کشاورزی، خدمات و گردشگری دانست و تصریح کرد: در این سه شاخص می توان در حوزه تولید شیلات، مرکبات، دام و طیور و در حوزه خدمات، گردشگری سلامت، طبیعت گردی، بوم گردی و فناوری اطلاعات خدمات خوبی ارائه داد.

خیریان پور با بیان اینکه مازندران با دارا بودن سه فرودگاه، سه بندر، اتصال به راه آهن سراسری، دارا بودن ساحل متمدد و نزدیکی به پایخت مکان مناسبی برای سرمایه گذاری است، اظهار کرد: در بخش گردشگری می توان روابط بسیار خوبی با کره جنوبی داشته باشیم چرا  که از لحاظ جغرافیای ایران و کره جنوبی شبیه به هم هستند.

معاون امور هماهنگی و  اقتصادی استانداری مازندران خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت های اقتصادی دو طرف مازندران و کره جنوبی می توانند سرمایه گذاری مشترکی داشته باشند./ایسنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال