جلسات تشریفاتی در مازندران حذف می‌شود -عبارت دیدبان شمال - جلسات تشریفاتی در مازندران حذف می‌شود
ساعت :
استاندار مازندران:

جلسات تشریفاتی در مازندران حذف می‌شود

محمد اسلامی استاندار مازندران
    -     کد خبر: 1355
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۹/۴|۱۹:۲۰
سرویس :
استاندار مازندران با اشاره به اینکه مدیریت منطقه ای در استان آسیب‌زا‌ست، گفت: جلسات تشریفاتی در مازندران حذف می‌شود.

دیدبان شمال: محمد اسلامی عصر امروز در نشست هم‌اندیشی اصحاب رسانه مازندران در استانداری‌ اظهار داشت: کارآمدسازی نظام مدیریتی کشور امری مهم و اساسی بوده که باید مدنظر همه مدیران قرار گیرد.

وی افزود: گرایش‌های شهرگرایی و محله‌گرایی یک آیتمی در مازندران بوده که مشهود است و باید در این زمینه واکاوی بر مدیریت کارآمدی آن مناطق ملحوظ نشر باشد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه استعداد سرزمینی با هدف نگاه متوازن و منطقه توسعه پایدار راهکار ایجاد آمایش سرزمین بوده است، تصریح کرد: جلسات بنده از روز نخست در استان تشریفاتی نبوده و صرفا جلسات بنده با هدف موضوعات اولویت دار استان بوده است.

اسلامی با بیان اینکه برنامه‌محوری نقطه کلیدی کارآمدسازی نظام مدیریت در استان است، افزود: مدیریت‌های محلی به مناطق ضربه خواهد زد و خاصیت نفوذپذیری آن آسیب‌زا‌ست.

وی با اعلام اینکه مازندران نیازمند آرامش سیاسی و اقتصادی در استان برای جذب منابع و سرمایه است، گفت: محور توسعه مازندران تعریف شده بوده و اسناد بالادستی تبیین شده و صرفا باید عملیاتی شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه متاسفانه عدم اقدام به هنگام در مدیریت پسماند سبب ایجاد و دپوی زباله در مناطق مختلف استان شده است، افزود: زمان برای اجرای طرح‌های مشکل دار در مازندران محدود بوده و باید برنامه‌ها عملیاتی شود.

وی با اشاره به اینکه عملیاتی کردن برنامه‌ها با تفرقه و تشتت محقق نخواهد شد، گفت: موضوعات مرتبط با استان دارای اهداف و برنامه مشخص بوده و باید استان را از بی‌عدالتی، توسعه نامتوازن، عدم توجه به بعد خاصی از توسعه دغدغه‌زدایی کنیم.

استاندار مازندران با تاکید بر راه‌اندازی بنیاد توسعه مازندران متشکل از صاحب نظران استان، افزود: ویژه‌خواری و منفعت خصوصی در اهداف توسعه ای این بنیاد لحاظ نشود.

وی با بیان اینکه حلقه‌های مفقوده کسب و کار در استان فراوان است، افزود: رسانه‌ها باید نسبت به شناسایی این افراد جهت تقویت بازاریابی و بازارسازی این افراد خلاق و کارآفرین اقدام کنند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه محصولات مازندران باید برندسازی شود و بتواند استانداردسازی و انطباق آن با ذائقه بازار را مدنظر قرار دهد، گفت: توسعه تبادلات اقتصادی در مازندران باید با هدف صادرات باشد.

وی با بیان اینکه هیئت‌های تجاری کشورهای منطقه به استان سفر خواهند کرد، افزود: تعرفه ترجیحی کشورهای منطقه برای تولیدکنندگان استان مقرون به صرفه نبوده و باید تلاش شود برندهای معتبر در جهت توسعه صادرات اقدام کنند.

اسلامی با اشاره به اینکه رفع موانع کسب و کار در استان با استفاده از تقویت همگرایی محقق شود، گفت: دستگاه‌هایی اجرایی برای تسهیل گری برای مردم ایجاد شده و اداراتی که با مردم خوب برخورد نکنند با آنان برخورد خواهم کرد.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها باید عدل، انصاف، صداقت و امانت را رعایت کنند، افزود: دستگاه‌های اجرایی که با مردم صادقانه و منصفانه برخورد نداشته باشد با آنان برخورد خواهد شد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه بنده کمتر اخبار استان و کشور را از رسانه صدا و سیما دنبال می‌کنم و بیشتر اخبار را از طریق رسانه‌های مجازی پیگیری می‌کنم، گفت: رسانه‌هایی که در استان با هدف کسب تجارت در مازندران فعالیت می‌کنند می‌شناسم و آنان را رصد می‌کنم.

اسلامی با بیان اینکه بنده ادعا نخواهم کرد که منجی مازندران نخواهم بود، تصریح کرد: برای انجام وظیفه محوله در استان آمده و تلاش دارم که استان را از محرومیت زدایی در بیاوریم.

وی با اشاره به اینکه جلسات فرمانداری‌ها در شهرستان‌ها باید از ساعات اداری به ساعات بعد از ظهر موکول شود، افزود: ملاقات‌های عمومی نباید از روی تشریفات و با هدف تبلیغی باشد چرا که در این نشست‌ها نظرات کارسازی از مردم با تجربه را استفاده می‌کنم.

استاندار مازندران با بیان اینکه مردم از پارتی‌بازی و بی محلی مدیران خسته شدند، گفت: مدیران ادارات باید نسبت به برنامه‌های محوله پاسخگو باشند و همواره پول در اجرای ماموریت‌ها کارساز نیست.

اسلامی با اشاره به اینکه مازندران شهرها و روستاهای به هم پیوسته دارد و شهرسازی و حمل و نقل آن با هم درگیر است، افزود: باید به صورت کلان مازندران را یکپارچه ببینیم و ضوابط و مقررات شهرسازی ما باید با یکدیگر سازگاری داشته باشد.

وی با بیان اینکه پروازهای فرودگاه‌های مازندران به کشورهای منطقه ایجاد خواهد شد، گفت: رسانه دیده بان و پایش گر بوده و باید این وظیفه رسانه به نحو شایسته اجرایی شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه از دستگاه‌هایی که به غیر حق از رسانه شکایت کند از آنان حمایت نمی‌کنم، افزود: رسانه‌ها باید نقد منصفانه و هدفمند داشته باشند.

اسلامی با بیان اینکه انتصابات در مازندران نباید سبب بی ثباتی مدیریتی در مازندران صورت گیرد، گفت: نظام ارزیابی انتخاب و جابجایی مدیران و فرمانداران استان ایجاد شده است و امیدواریم نتایج آن بتواند همگرایی و همدلی را در مازندران ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت و مدیریت به صورت شرکت سهامی نخواهد بود، افزود: باید به دنبال بیان درست مسئله برای رفع نارسایی‌ها باشیم./تسنیم

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال