اجرای دو گروه بین المللی در دومین جشنواره بومی لیل-عبارت دیدبان شمال - اجرای دو گروه بین المللی در دومین جشنواره بومی لیلم در مازندران
ساعت :
مدیر اجرایی جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم خبر داد

اجرای دو گروه بین المللی در دومین جشنواره بومی لیلم در مازندران

جشنواره بومی لیلم
    -     کد خبر: 1349
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۹/۱|۱۵:۴۶
سرویس :
مدیر اجرایی جشنواره لیلم در مازندران گفت: دو گروه بین المللی در دومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم به اجرای موسیقی می پردازند.

دیدبان شمال: محمد غلامی اظهارکرد: دومین جشنواره موسیقی بومی «لیلم»» از هفتم آذر ماه در ساری و چهار شهر کار خود را آغاز می کند و هفت گروه مازندرانی در مرحله نهایی باهم به رقابت می پردازند.

وی تصریح کرد: گروه «اسارهسو» به سرپرستی کریم کمالیفر، «تبری نوا» به سرپرستی امین باکوئی کتریمی، «تی تی وا» به سرپرستی حسین جهانی نسب، «چاربیدار» به سرپرستی ابوالقاسم قاسمپور، «سر ونگ» به سرپرستی محمد مهدی وظیفه شناس، «مازرون» به سرپرستی رضا دیوسالار و گروه «هرایی»به سرپرستی خیرالله قاسمی گرجی در بخش گروهی جشنواره موسیقی البرزنشینان لیلم به هنرنمایی و رقابت با یکدیگر می پردازند.

مدیر اجرایی جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان خاطرنشان کرد: در بخش جنبی جشنواره نیز گروه های موسیقی «آوای کتول» به سرپرستی سیداحمد حسینی از علی‌آباد کتول و «تلار» به سرپرستی حمید گوهرنیا از استان گیلان و «سارنگ قزوین» به سرپرستی مهرداد جعفری، «شقایق‌های کالپوش» به سرپرستی علی‌اصغر حاتمی از استان سمنان، «کادوس تالش» به سرپرستی آرمین فریدی، «مقام‌چیلار» به سرپرستی غفور امانیان از بندر ترکمن به هنرنمایی پرداخته و نوای خوش موسیقی اصیل بومی مناطق مختلف را به تماشاچیان جشنواره عرضه می کنند.

غلامی افزود: در بخش موسیقی بین‌الملل نیز دو گروه «پرستوهای مهاجر» و «عاشیقلارمیشو» از کشورهای افغانستان و آذربایجان نیز در این جشنواره حضور یافته و خارج از بخش رقابتی به اجرای برنامه می پردازند.

وی تصریح کرد: با آغاز به کار جشنواره از هفتم آذرماه گروه‌های مقامچیلار، تلار، پرستوهای مهاجر و تبری نوا در ساری و گروه های موسیقی عاشیقلار میشو، کادوس و سارنگ در آمل اجرای خود را به نمایش می گذارند.

مدیر جشنواره موسیقی بومی لیلم تصریح کرد: روز چهارشنبه هشتم آذرماه نیز آوای کتول، عاشیقلار میشو، اساره سو و کادوس در ساری و مقامچیلار، تلار و مازرون در آمل و تی تی وا، پرستوهای مهاجر و هرایی در بهشهر و تبری نوا، سارنگ و شقایق های کالپوش در قزوین هنرنمایی می کنند.

وی افزود: نهم آذر ماه همزمان با روز پایانی جشنواره نیز گروه های گلوا، شقایق های کالپوش، عاشیقلار میشو، تی تی وا در ساعت 18و گروه های موسیقی تلار، پرستوهای مهاجر، سارنگ و مازرون در ساعت 21 در ساری و آوای کتول، چاربیدار و کادوس در بهشهر به اجرای موسیقی می پردازند.

به گزارش ایسنا، جشنواره البرزنشینان لیلم از هفتم تا 9 آذر در شهر ساری، میدان هلال احمر، بلوار امام رضا(ع)سالن آمفی تئاتر هلال احمر از ساعت 18در دو روز سه شنبه و چهارشنبه و 18 و 21 در روز پایانی پذیرای علاقه مندان است.

در بهشهر نیز این جشنواره در مجتمع فرهنگی و هنری بصیرت و در آمل مجتمع فرهنگی هنری ولیعصر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل و در شهر سمنان نیز در مجتمع فرهنگی و هنری کومس از هفتم تا 9 آذر ماه سال جاری از ساعت18 برگزار می شود./ایسنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال