فیصله قطع ۲۰۰ درخت شمشاد در رستم کلا با جریمه نقدی !-عبارت دیدبان شمال - فیصله قطع ۲۰۰ درخت شمشاد در رستم کلا با جریمه نقدی !
ساعت :
دیدبان شمال:

فیصله قطع ۲۰۰ درخت شمشاد در رستم کلا با جریمه نقدی !

قطع درختان شمشاد
    -     کد خبر: 1343
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۸/۲۹|۲۰:۲۲
سرویس :
عضو انجمن حامی محیط زیست دوست داران طبیعت رستم کلا بهشهر گفت: درختان شمشادی که قطع شده حدود ۳۰۰ سال قدمت داشته‌اند و این موضوع را نمی‌توان با پول جبران کرد بلکه باید با کاشت مجدد این درخت رو به انقراض کمکی به حفظ محیط زیست شود.

دیدبان شمال: علی‌اکبر عالمی با اشاره به قطع حدود 200 درخت توسط شهرداری رستم‌کلا اظهار کرد: به دستور شهردار رستم‌کلا و به بهانه جاده‌سازی و ساخت آلاچیق بیش از 188 درخت شمشاد در منطقه سه‌کیله قطع شده است.

وی با بیان اینکه اگر درختی قطع می‌شود باید جایگزین آن درختان بسیاری کاشته شود، خاطرنشان کرد: جریمه کردن شهرداری هیچ نفعی به حال محیط زیست ندارد چرا که این جریمه از سرآنه شهروندان پرداخت می‌شود و مردم متضرر می‌شوند.

این حامی محیط‌زیست تصریح کرد: درختان شمشادی که قطع شده حدود 300 سال قدمت داشته‌اند و این موضوع را نمی‌توان با پول جبران کرد بلکه باید با کاشت مجدد این درخت رو به انقراض کمکی به حفظ محیط زیست شود.

عالمی با اشاره به اینکه منطقه سه‌کیله به عنوان منطقه گردشگری معرفی شده است، گفت: پس از معرفی این منطقه به عنوان منطقه گردشگری و دادن اختیار آن به شهرداری، مسئول ارشد این نهاد به بهانه نصب آلاچیق و جاده‌سازی اقدام به قطع درختان می‌کند در صورتی که در مجاورت قطع درختان جاده وجود داشته است.

وی افزود: در حالی که 20 روز از این اتفاق گذشته است اما دادستان شهر که به عنوان مدعی‌العموم محسوب می‌شود هیچ اقدامی نکرده و فقط شهرداری ملزم به پرداخت 27 میلیون تومان جریمه شد که این پول هم از حساب سرآنه شهر پرداخت می‌شود.

این حامی محیط‌زیست با بیان اینکه رئیس منابع طبیعی بهشهر از این اقدام ابراز بی‌اطلاعی کرده است، خاطرنشان کرد: این بسیار امر ناپسندی است که رئیس یک اداره از اوضاع پیرامون خود مطلع نباشد و این نشان دهنده آن است که این مسئول از اداره خود بیرون نمی‌آید.

عالمی افزود: در حال حاضر برخی از مسئولان به خاطر اینکه کسی متوجه این فاجعه نشود با کندن و ماسه‌ریزی تلاش می‌کنند تا از ورود افراد به منطقه جلوگیری کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه این اقدام درچندین بار تکرار شده است اما اعضای شورای اسلامی هم هیچ واکنشی به آن نشان نمی‌دهند که جای تاسف فراوانی دارد./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال