مجوز رسمی پادشاه وقت عربستان برای زیارت قبور ائمه -عبارت دیدبان شمال - مجوز رسمی پادشاه وقت عربستان برای زیارت قبور ائمه بقیع+عکس
ساعت :

مجوز رسمی پادشاه وقت عربستان برای زیارت قبور ائمه بقیع+عکس

مجوز زیارت قبور بقیع
    -     کد خبر: 1331
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۸/۲۷|۱۵:۲۹
سرویس :
مستند‌ساز و پژوهشگر شبکه قرآن تصویری از مجوز رسمی «عبدالعزیز» پادشاه وقت عربستان برای زیارت و باز‌سازی قبور ائمه بقیع منتشر کرد و گفت: متأسفانه این مجوز هیچگاه از سوی مسئولان کشورمان پیگیری نشده است.

دیدبان شمال:

احمد ابراهیمی مستند‌ساز و پژوهشگر باحضور در برنامه بیت‌النبی شبکه قرآن و معارف سیما به ارائه مستندات مختلفی درباره قبور ائمه بقیع از جمله مجوز رسمی پادشاه این کشور برای زیارت بقیع پرداخت.

ابراهیمی از دیدار علامه عبدالرحیم صاحب‌الفصول حائری با پادشاه وقت عربستان برای کسب مجوز زیارت قبور ائمه بقیع خبر داد و گفت: ایشان اولین مدافع حرم بقیع هستند که یک سال بعد از تخریب بقیع به دیدار پادشاه وقت عربستان عبد‌العزیر پدر پادشاهان فعلی رفته و پس از مذاکرات یک سند رسمی و مکتوب از پادشاه عربستان می‌گیرند که در آن برای زیارت قبور ائمه بقیع و حتی باز‌سازی آن اجازه داده شده که عربستانی‌ها به آن پایبند نبودند و کسی هم پی‌گیر این سند نشد.

 

وی ادامه داد: این سند به صورت رسمی به یک شیعه داده شده و مذهب شیعه طبق آن به رسمیت شناخته شده اما متأسفانه چنین سند مهم و معتبری هیچ‌گاه پی‌گیری نشده و امروز شاهد مشکلات فراوان برای زیارت بقیع هستیم.

این مستند‌ساز گفت: حدود 10 سال برروی نزدیک به 3 هزار سند تاریخی از کشورهای مختلف از جمله: ایران، ترکیه و عراق در رابطه با زوایای مختلف قبرستان بقیع کار کرده‌ایم و مستندات مختلفی در این زمینه بدس آورده‌ایم.

وی تصویر منتشر شده در فضای مجازی منتصب به ضریح ائمه بقیع را جعلی خواند و بیان داشت: این تصویر مربوط به یکی از اماکن شبیه‌سازی شده در کراچی پاکستان است که مردم آنجا با توجه به رسم و رسوم خود آن را ضریح را شبیه‌سازی کرده و ستایش می‌کنند.

 

 

ابراهیمی در ادامه از تصویر واقعی ضریح ائمه بقیع بر روی آنتن زنده رونمایی کرد و گفت: این تصویر در سال 1310 هجری قمری مصادف با 1272 شمسی توسط ارنست هولتسر آلمانی در بازار اصفهان گرفته شده است.

این پژوهشگر خاطرنشان کرد: این ضریح توسط هنرمندان اصفهانی در سال 1893 میلادی ساخته و 10 سال بعد توسط ایرانی‌ها به مدینه منتقل و در بارگاه ائمه بقیع نصب شد که متاسفانه پس از حدود 24 سال و همزمان با تخریب بقیع این ضریح نیز تخریب شد.

 

 

در انتها نیز کتاب هزار جلوه زندگی که حدود 10 سال پیش چاپ و تصویر اصلی ضریح بقیع ائمه را منتشر کرده بود به بینندگان معرفی شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال