مراسم اتاق بازرگانی مازندران یک طرفه برگزار شد/اسل-عبارت دیدبان شمال - مراسم اتاق بازرگانی مازندران یک طرفه برگزار شد/اسلامی به آیین تجلیل نیامد
ساعت :

مراسم اتاق بازرگانی مازندران یک طرفه برگزار شد/اسلامی به آیین تجلیل نیامد

اتاق بازرگانی
    -     کد خبر: 1326
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۸/۲۴|۱۴:۲۰
سرویس :
مراسم تجلیل اتاق بازرگانی مازندران در تجلیل از استاندار سابق و مراسم خوش آمد به استاندار جدید مازندران بدون حضور اسلامی استاندار جدید برگزار شد.

دیدبان شمال: فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی مازندران مراسمی برای قدردانی از فعالیت های استاندار سابق مازندران و خوش آمد به استاندار جدید برگزار کردند اما عدم حضور استاندار مازندران موجب شد تا مراسم به صورت یک طرفه و تنها به تجلیل از استاندار پیشین سپری شود.

ربیع فلاح جلودار استاندار سابق مازندران در این مراسم با بیان اینکه در چهار سال گذشته با همکاری تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی شرایط بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم، اظهار کرد: در تیم مدیریت اقتصادی استان اعتقاد داشتیم که فعالان اقتصادی محور توسعه کشور هستند.

وی تصریح کرد: زمانی که در اواسط سال 92 سکان داری استان مازندران را بر عهده گرفتم وضعیت اقتصادی ناپایداری در سراسر استان مشاهده می شد که این دوره را با همکاری فعالان اقتصادی به خوبی پشت سر گذاشتیم هرچند نمی توان منکر ضعف ها و کمبودهای موجود شد.

وی با بیان اینکه از ابتدا اتحاد و همبستگی و تمرکز در کار کردن برای مازندران را به صورت جدی در دستور کار قرار دادیم، تصریح کرد: مازندران به لحاظ برخی مسائل عقب افتاده بود، درگیری های سیاسی، نگرش های انحصاری به توسعه استان و حواشی های پراکنده جلوی پیشرفت و توسعه استان را گرفته بود.

استاندار سابق مازندران با اشاره به برگزاری جلسات متعدد ستاد رفع موانع تولید استان اظهار کرد: در چهار سال گذشته بیش از هزار مصوبه برای رفع مشکلات اقتصادی تولید کنندگان در شهرستان های مختلف تصویب شد.

وی افزود: 909 واحد تولیدی جدیدی در مازندران ایجاد شد هرچند شاهد تعطیلی واحدهای تولیدی نیز بودیم.

استاندار سابق مازندران سهم تولید ناخالص داخلی مازندران را 60 هزار میلیارد تومان دانست و اظهار کرد: فقط در بخش کشاورزی، مازندران 15 هزار میلیارد تومان ارزش تولیدی داشته که 23 درصد اشتغال زایی استان را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه صنعت مازندران شش هزار میلیارد تومان تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: 39 هزار میلیارد تومان مابقی مربوط به بخش خدمات فنی و مهندسی است که نشان از اهمیت این بخش اقتصادی دارد.

ربیع فلاح افزود: دو محصول برنج و مرکبات مازندران نزدیک به 9 هزار میلیارد تومان تولید ارزش دارند که فقط برنج 5 هزار و 200 میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است.

استاندارد سابق مازندران با بیان اینکه در چهار سال گذشته بیش از 500 میلیارد تومان اعتبار برای راهسازی مازندران هزینه شده است، اظهار کرد: در چهار سال گذشته 8 هزار و یکصد میلیارد تومان پروژه های نیمه تمام، تکمیل و افتتاح شد.

وی تاکید کرد: مازندران دارای ظرفیت بالقوه صادرات 2 میلیارد دلار کالا به کشورهای همسایه است./ایسنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال