آمادگی دستگاه‌های اجرایی مازندران برای کمک به زلزل-عبارت دیدبان شمال - آمادگی دستگاه‌های اجرایی مازندران برای کمک به زلزله زدگان
ساعت :

آمادگی دستگاه‌های اجرایی مازندران برای کمک به زلزله زدگان

زلزله زدگان
    -     کد خبر: 1325
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۸/۲۴|۱۴:۱۷
سرویس :
دستگاه‌های اجرایی مازندران برای کمک به زلزله زدگان آمادگی کامل دارند.

دیدبان شمال: در پی وقوع زلزله مرگ‌بار در استان‌های غربی کشور، به ویژه استان کرمانشاه اداره کل بهزیستی مازندران اقدامات اولیه جهت امدادرسانی به زلزله زدگان را آغاز کرده است.

در این رابطه مردم نیکوکار استان مازندران اگر بخواهند کمک‌های خود را در قالب اجناس مورد نیاز زلزله زدگان شامل پتو، لباس گرم و موادغذایی و همچنین وسایل گرمایشی به دست زلزله زدگان برسانند، می‌توانند این وسایل را به اداره بهزیستی محل زندگی خود تحویل دهند.

 اجناس مورد نیاز زلزله زدگان در قالب کمک هایی که از سوی مردم به سازمان بهزیستی ارسال می شود،  بلافاصله به مناطق زلزله زده ارسال خواهد شد.

در صورتی که مردم مازندران تمایل به واریز کمک های نقدی برای زلزله زدگان داشته باشند، می‌توانند این کمک ها را به حساب مشارکت های مردمی هدایای خاص بهزیستی استان از طریق شماره حساب 2345500424 با کد شناسه 2338 نزد بانک ملت شعبه امیر مازندرانی   و یا شماره شبا  IR660120000000002345500424 واریز کنند و در صورت کسب اطلاعات بیشتر برای هماهنگی دریافت و ارسال کمک‌های مردمی با شماره تلفن 33608117  دفتر مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی  مازندران و یا ادارات بهزیستی شهرستان ها تماس بگیرند.

آمادگی اوقاف مازندران برای کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور

حجت الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران نیز در این زمینه گفت: غرب کشور همواره در خط مقدم سختی ها و دشواری ها بوده است و از تمامی ناگواری ها و مصیبت ها سربلند و سرزنده به لطف خداوند برخاست.

وی با بیان اینکه پس از فرمایشات رهبری و تاکید ایشان بر کمک همه جانبه به زلزله‌زدگان غرب کشور، ستاد بحران در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تشکل شد، افزود: در این ستاد مقرر شد از تمامی ظرفیت های استانی برای خدمت رسانی به مصیبت‌دیدگان غرب کشور استفاده شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه به ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان های مازندران ابلاغ شد تا از محل اجرای نیت واقف مرتبط و بهره گیری از خیران نیازمندی های زلزله‌زدگان را در حد توان تامین و در اختیار اداره کل اوقاف استان قرار دهند، تصریح کرد: مجموعه اوقاف مازندران پس از دریافت کمک های و اقلام اقدام به ارسال آنها به غرب کشور می کند.

حیدری با اشاره احداث آشپزخانه توسط اداره کل اوقاف کرمانشاه در مناطق زلزله‌زده خاطرنشان کرد: اوقاف مازندران آمادگی دارد در راستای اجرای نیت واقف بخشی از اقلام غذایی را به این آشپزخانه ارسال کند.

وی با بیان اینکه تاکنون یک کامیون آب معدنی، کنسروجات و پتو توسط اداره اوقاف ساری، نور، محمودآباد و اداره اوقاف لاریجان تهیه شده است، گفت: تمامی ادارات اوقاف و امور خیریه شهرهای مازندران در حال تهیه بسته‌های غذایی برای ارسال به مناطق زلزله‌زده غرب کشور هستند./ایسنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال