امروز: سه‌شنبه 25 مرداد 1401 11:15
Tuesday 16 August 2022
16-Aug-2022 19-محرم-1444
آخرین اخبار
'پیشخوان'

آخرین اخبار

پر بازدیدترین اخبار

بورسیه فرزندان شاهد در صورت کسب رتبه‌های برتر آزمون‌های سراسری بدون اعمال سهمیه

جایزه ملی سردار شهید سلیمانی کلید خورد؛

تهران- مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان گفت: براساس طرح جایزه ملی سردار شهید سلیمانی، تمامی فرزندان شاهد و ایثارگر که در آزمون‌های سراسری بدون اعمال سهمیه موفق به کسب رتبه برتر شوند، در حین تحصیل بورسیه می شوند.

دیدبان شمال :

سیدفردین تقی زاده گفت: فرزندان خانواده شهدا و ایثارگران به دلیل آثار و تالمات ناشی از جنگ حاکم بر خانواده ها شرایط یکسانی با سایر فرزندان این مرز و بوم ندارند و در طول زندگی با مشکلات عدیده ای مواجه هستند و همین امر سبب شده تا نسبت به سایر داوطلبان برای شرکت در آزمون سراسری شرایط یکسانی نداشته باشند.

وی افزود: به هم دلیل به منظور رسیدن به عدالت آموزشی سهمیه مازاد در کد رشته های سازمان سنجش کشور برای این عزیزان منظور شده است که البته با توجه به اینکه این سهمیه مازاد بر سهمیه های عادی است، لذا محدودیتی برای داوطلبان آزاد ایجاد نمی شود.

تقی زاده ادامه داد: همه ساله تعداد زیادی از فرزندان خانواده های شاهد و ایثارگر بدون اعمال سهمیه ایثارگران حائز رتبه های تک رقمی، دو رقمی و سه رقمی می شوند و به دانشگاه های ممتاز و فاخر راه می یابند. اداره کل دانشجویان شاهد و ایثارگر برای سال تحصیلی ۱۴۰۲_۱۴۰۱ تصمیم به اجرای طرح جایزه ملی سردار شهید سلیمانی گرفته است.

به گزارش سازمان امور دانشجویان، وی یادآور شد: بر اساس این طرح پذیرفته شدگان کنکور سراسری در گروه های آزمایشی پنج گانه که حائز شرایط دریافت جایزه باشند، در حین تحصیل کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند.

تقی زاده گفت: پذیرفته شدگان کنکور سراسری رتبه های زیر ۵۰۰ کشوری در زیر گروه های آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی و همچنین رتبه های زیر ۳۰۰ کشوری گروه های آزمایشی زبان و هنر و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد رتبه های زیر پنج در هر کد رشته و مقطع دکتری رتبه های زیر سه در هر کد رشته برای مدت ۶ ماه کمک هزینه تحصیلی به میزان ۶۰ میلیون ریال تا ۱۲۰ میلیون ریال دریافت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: تمدید پرداخت کمک هزینه تحصیلی به شرایط آموزشی دانشجویان برگزیده بستگی دارد. چنانچه این عزیزان جزو ۱۰ درصد برتر هم ورودی های خود باشند، مشمول دریافت جایزه مذکور می شوند. به عبارتی اگر دانشجویی براساس رتبه های اعلامی تا پایان تحصیل جزو ۱۰ درصد برتر ورودی خود باشد در مدت زمان تحصیل ماهیانه مقرری کمک هزینه تحصیل دریافت خواهد کرد.

تقی زاده گفت: برگزیدگان جایزه سردار شهید سلیمانی بعد از آغاز سال تحصیلی سال ۱۴۰۲_۱۴۰۱ شناسایی و در جشنواره ای که به همین مناسبت در دی ماه برگزار می شود با حضور مقامات عالی کشوری مورد تقدیر قرار خواهند گرفت و کمک هزینه تحصیل و تندیس نمادین جشنواره را دریافت خواهند کرد./ایرنا

لینک کوتاه مطلب : http://didbanshomal.ir/?p=12397

آخرین اخبار

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

موسيقي برگزيده

آخرین اخبار